
A01958-G01-C - Coil Assy, V3642-B, E-Coated
Ships in 32x30x24Â inch pkg; 40 lbs
| Unico Model | 3642 |
| Tonnage | 3.0-Ton, 3.5-Ton |
| Model Series | V-Series |
| Motor Type | EC |
| Nominal Capacity | 42,000 Btu/hr (12.3 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |
Ships in 32x30x24Â inch pkg; 40 lbs
| Unico Model | 3642 |
| Tonnage | 3.0-Ton, 3.5-Ton |
| Model Series | V-Series |
| Motor Type | EC |
| Nominal Capacity | 42,000 Btu/hr (12.3 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |
Description
Ships in 32x30x24Â inch pkg; 40 lbs
| Unico Model | 3642 |
| Tonnage | 3.0-Ton, 3.5-Ton |
| Model Series | V-Series |
| Motor Type | EC |
| Nominal Capacity | 42,000 Btu/hr (12.3 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |














