🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

M4860CR1-E0C - Module, Refrigerant Coil (4 Row)* (HP), E-Coated
Ships in 42x18x26 pkg; 88 lbs
This is the e-coated 4 to 5 ton right hand 4 row refrigerant coil module with R410A TXV and stainless steel primary drain pan.
Â
| Unico Model | 4860 |
| Tonnage | 4.0-Ton, 4.5-Ton, 5.0-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Motor Type | PSC, EC |
| Nominal Capacity | 60,000 Btu/hr (17.5 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |
Ships in 42x18x26 pkg; 88 lbs
This is the e-coated 4 to 5 ton right hand 4 row refrigerant coil module with R410A TXV and stainless steel primary drain pan.
Â
| Unico Model | 4860 |
| Tonnage | 4.0-Ton, 4.5-Ton, 5.0-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Motor Type | PSC, EC |
| Nominal Capacity | 60,000 Btu/hr (17.5 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |
$3,064.31
M4860CR1-E0C - Module, Refrigerant Coil (4 Row)* (HP), E-Coated—
$3,064.31
Description
Ships in 42x18x26 pkg; 88 lbs
This is the e-coated 4 to 5 ton right hand 4 row refrigerant coil module with R410A TXV and stainless steel primary drain pan.
Â
| Unico Model | 4860 |
| Tonnage | 4.0-Ton, 4.5-Ton, 5.0-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Motor Type | PSC, EC |
| Nominal Capacity | 60,000 Btu/hr (17.5 kW) |
| Coil Type | Refrigerant |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Certifications | UL |
| Spare Part Type | Coil |
















