
M2430CL1-X - Hydronic Module, Heating (without Hot Water Coil)
2 - 2.5 Ton Modular UnitĀ
Ships in 32x16x19 inch pkg;Ā 20 lbs
| Unico Model | 2430 |
| Tonnage | 2.0-Ton, 2.5-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Nominal Capacity | 30,000 Btu/hr (8.7 kW) |
| Coil Type | Hot Water |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Certifications | ETL |
2 - 2.5 Ton Modular UnitĀ
Ships in 32x16x19 inch pkg;Ā 20 lbs
| Unico Model | 2430 |
| Tonnage | 2.0-Ton, 2.5-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Nominal Capacity | 30,000 Btu/hr (8.7 kW) |
| Coil Type | Hot Water |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Certifications | ETL |
Description
2 - 2.5 Ton Modular UnitĀ
Ships in 32x16x19 inch pkg;Ā 20 lbs
| Unico Model | 2430 |
| Tonnage | 2.0-Ton, 2.5-Ton |
| Model Series | M-Series |
| Nominal Capacity | 30,000 Btu/hr (8.7 kW) |
| Coil Type | Hot Water |
| Material | Multiple |
| Brand | Unico |
| Installation Orientation | Horizontal, Vertical Upflow |
| Certifications | ETL |















