
UPC-16V-095S-4 - Tee, Full Flow, Fiberglass, 9.5" x 9.5" I.D., 4 pack (w/ Turning Vane)
Ships in 27x21x47 inch pkg; 15 lbsÂ
Quantity: 4
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Fiberglass |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| R-Value | R4.2 |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 11.5" sq |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |
Ships in 27x21x47 inch pkg; 15 lbsÂ
Quantity: 4
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Fiberglass |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| R-Value | R4.2 |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 11.5" sq |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |
Original: $550.94
-65%$550.94
$192.83Description
Ships in 27x21x47 inch pkg; 15 lbsÂ
Quantity: 4
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Fiberglass |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| R-Value | R4.2 |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 11.5" sq |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |


















