
UPC-19V-090707 - Tee, Reducer, Galv., 9" x 7" x 7" (with Turning Vane)
Ships in 23x15x13 inch pkg; 4 lbsÂ
| Duct Size | 7", 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 7", 9" |
| Vapor Barrier Qty | Single |
Ships in 23x15x13 inch pkg; 4 lbsÂ
| Duct Size | 7", 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 7", 9" |
| Vapor Barrier Qty | Single |
Description
Ships in 23x15x13 inch pkg; 4 lbsÂ
| Duct Size | 7", 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 7", 9" |
| Vapor Barrier Qty | Single |


















