
UPC-19V-100909 - Tee, Reducer, Galv., 10" x 9" x 9" (with Turning Vane)
Ships inĀ 23x15x13 inch pkg; 5 lbsĀ
| Duct Size | 9", 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9", 10" |
| Vapor Barrier Qty | Single |
Ships inĀ 23x15x13 inch pkg; 5 lbsĀ
| Duct Size | 9", 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9", 10" |
| Vapor Barrier Qty | Single |
Description
Ships inĀ 23x15x13 inch pkg; 5 lbsĀ
| Duct Size | 9", 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Tee |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9", 10" |
| Vapor Barrier Qty | Single |


















