
UPC-25T-R4-1 - Supply Tubing, TFS, Couplings Attached, Aluminum, 2" ID x 25'L, R-4.2, single length (25 ft. per box)
Ships in 32x31x4 inch pkg; 9 lbsĀ
2" insideĀ diameter, 1xĀ 25' R4 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
Quantity: 1 pc (total 25Ā feet)
Also available in discount 4-packĀ UPC-25T-R4-4Ā Ā
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R4.2 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 4" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |
Ships in 32x31x4 inch pkg; 9 lbsĀ
2" insideĀ diameter, 1xĀ 25' R4 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
Quantity: 1 pc (total 25Ā feet)
Also available in discount 4-packĀ UPC-25T-R4-4Ā Ā
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R4.2 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 4" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |
Description
Ships in 32x31x4 inch pkg; 9 lbsĀ
2" insideĀ diameter, 1xĀ 25' R4 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
Quantity: 1 pc (total 25Ā feet)
Also available in discount 4-packĀ UPC-25T-R4-4Ā Ā
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R4.2 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 4" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Single |
| Certifications | UL-181 |


















