
UPC-25T-R6-4 - Supply Tubing, TFS, Couplings Attached, Aluminum, 2" ID x 25'L, R-6.0 (100 ft. per box)
Ships inĀ 37x37x22 inch pkg; 58 lbsĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R6.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 5" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |
Ships inĀ 37x37x22 inch pkg; 58 lbsĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R6.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 5" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |
Description
Ships inĀ 37x37x22 inch pkg; 58 lbsĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R6.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 5" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |


















