
UPC-25T-R8-1 - Supply Tubing, TFS, Couplings Attached, Aluminum, 2" ID x 25'L, R-8.0, single length (25 ft. per box)
Ships inĀ 15x15x15 inch pkg; 15 lbsĀ
Quantity: 1 pcs (total 25Ā feet),Ā 2" ID x 25' R8 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
For 4-piece (100 feet) see hereĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R8.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 6" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |
Ships inĀ 15x15x15 inch pkg; 15 lbsĀ
Quantity: 1 pcs (total 25Ā feet),Ā 2" ID x 25' R8 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
For 4-piece (100 feet) see hereĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R8.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 6" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |
Description
Ships inĀ 15x15x15 inch pkg; 15 lbsĀ
Quantity: 1 pcs (total 25Ā feet),Ā 2" ID x 25' R8 Twist-Fit aluminum supply tubingĀ
For 4-piece (100 feet) see hereĀ
| Duct Size | 2.0" |
| Duct Shape | Round |
| Material | Multiple |
| Flex or Rigid Duct | Flexible |
| R-Value | R8.0 |
| Duct Connection Type | Twist-Fit System |
| Brand | Unico |
| Duct OD | 6" |
| Duct Length | 25 ft. |
| Vapor Barrier Qty | Double |
| Certifications | UL-181 |


















