
UPC-62-4860 - Adapter, Supply, Square, 11.5" ID
Ships inĀ 12x12x12 inch pkg; 2 lbsĀ
This is a 11.5"x11.5" square supply air plenum adapter that attaches to the M4860 blower. This allows for 11.5" OD square duct to attach to the blower dischargeĀ
| Unico Model | 4860 |
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |
Ā
Ships inĀ 12x12x12 inch pkg; 2 lbsĀ
This is a 11.5"x11.5" square supply air plenum adapter that attaches to the M4860 blower. This allows for 11.5" OD square duct to attach to the blower dischargeĀ
| Unico Model | 4860 |
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |
Ā
Description
Ships inĀ 12x12x12 inch pkg; 2 lbsĀ
This is a 11.5"x11.5" square supply air plenum adapter that attaches to the M4860 blower. This allows for 11.5" OD square duct to attach to the blower dischargeĀ
| Unico Model | 4860 |
| Duct Size | 9.5" sq. |
| Matching Duct Type | Fiberglass |
| Duct Shape | Rectangular |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |
Ā


















