
UPC-61-3642 - Adapter, Supply, Round, 9
Ships inĀ 20x12x9 package
This is a 9" round diameter, supply air plenum adapter that attaches to the M3642 blower. This allows 9" round metal duct to attach to the blower discharge
| Unico Model | 3642 |
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |
Ships inĀ 20x12x9 package
This is a 9" round diameter, supply air plenum adapter that attaches to the M3642 blower. This allows 9" round metal duct to attach to the blower discharge
| Unico Model | 3642 |
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |
Original: $75.61
-65%$75.61
$26.46Description
Ships inĀ 20x12x9 package
This is a 9" round diameter, supply air plenum adapter that attaches to the M3642 blower. This allows 9" round metal duct to attach to the blower discharge
| Unico Model | 3642 |
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Supply Adapter |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico |











