
USM-02 - Galvanized Metal Duct, 9"Dx5'x28GA (1/box)
Ships inĀ 11x11x63 inch pkg; 8 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |
| Duct Length | 5 ft. |
Ships inĀ 11x11x63 inch pkg; 8 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |
| Duct Length | 5 ft. |
Description
Ships inĀ 11x11x63 inch pkg; 8 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |
| Duct Length | 5 ft. |


















