
USM-04 - Unico Plenum Elbow, Galvanized Metal, 9 inch Diameter x 28 Guage (1/box)
Ships in 10x10x11 inch pkg; 3 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round, adjustable 90 degree elbow. They come 1 per box.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | 90° Elbow |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |
Ships in 10x10x11 inch pkg; 3 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round, adjustable 90 degree elbow. They come 1 per box.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | 90° Elbow |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |
Description
Ships in 10x10x11 inch pkg; 3 lbsĀ
Quantity: 1Ā
This is 9" diameter, 28 gauge galvanized metal round, adjustable 90 degree elbow. They come 1 per box.
| Duct Size | 9" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | 90° Elbow |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 9" |


















