
USM-13 - Duct, Galvanized Metal, 10"Dx5'x28Ga (1/box)
Ships inĀ 12x12x63 inch pkg; 7 lbsĀ
Quantity: 1
This is 10" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 10" |
| Duct Length | 5 ft. |
Ships inĀ 12x12x63 inch pkg; 7 lbsĀ
Quantity: 1
This is 10" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 10" |
| Duct Length | 5 ft. |
Description
Ships inĀ 12x12x63 inch pkg; 7 lbsĀ
Quantity: 1
This is 10" diameter, 28 gauge galvanized metal round snap-lock pipe. They come 1 per box - 5' length.
| Duct Size | 10" |
| Matching Duct Type | Round Metal |
| Duct Shape | Round |
| Material | Galvanized Steel |
| Flex or Rigid Duct | Rigid |
| Plenum Fitting Type | Trunk Line |
| Duct Connection Type | Screws |
| Brand | Unico Approved OEM |
| Duct OD | 10" |
| Duct Length | 5 ft. |


















